अमेरिकामा सडक दुर्घटनाका गम्भिर घाइते खिम सेती महरका लागि सहयोग जुटाउन पहल महरको आइसीयुमा उपचार हुंदै, सहयोगको लागि परिवारले नेपालदेखि गरे आग्रह

दूरबिन नेपाल     २५ आश्विन २०७६, शनिबार ०२:०५    

अमेरिकामा सडक दुर्घटनाका गम्भिर घाइते खिम सेती महरका लागि सहयोग जुटाउन पहल

 

दूरबिन नेपाल, न्युयोर्क
न्युयोर्कको लङ आइल्याण्डमा सडक दुर्घटनामा परी गम्भिर घाइते भई उपचाररत खिम सेती महरको सहयोगको लागि लङ आइल्याण्ड नेपाली समाजले सहयोग जुटाउन पहल शुरु गरेको छ । गो फण्ड मि डट कम मार्फत घाइते महरलाई सहयोग गर्न सबैलाई अपिल पनि गरिएको छ । घाइते महरका परिवारले नेपालदेखि नै आग्रह गरेपछि लङ आइल्याण्ड नेपाली समाज, न्युयोर्कको विशेष पहल र एनआरएनए न्युयोर्क च्याप्टरसंगको सहकार्यमा गो फण्ड मि डट कम मार्फत सहयोग जुटाउन पहल शुरु गरिएको लङ आइल्याण्ड नेपाली समाज न्युयोर्कका उपाध्यक्ष राजन गौलीले जानकारी दिएका छन । लङ आइल्याण्ड नेपाली समाजको कार्यसमितिले सो क्षेत्रमा बस्ने नेपालीहरुसंगको छलफलपछिमात्र गो फण्ड सञ्चालन गर्ने निर्णय गरेको थियो । घाइते महरका तीन बच्चा, श्रीमती र आमा भएको बताइएको छ । उनीहरु सबै नेपालमै छन । घाइते महरको रेखदेख गर्ने अन्य कोहीपनि अमेरिकामा नभएका कारण उनको लागि सहयोग गर्नु सबै मनकारीहरुको कर्तव्य भएकोले आफुहरु सहयोगमा जुटेको समाजका उपाध्यक्ष गौलीले दूरबिन नेपालसंग बताए ।
गत सेप्टेम्बर ३० तारिख सोमबारका दिन न्युयोर्कको लङ आइल्याण्डस्थित हिक्सभिलको, ओल कन्ट्री रोड र १०७ क्रस सेक्सनमा बाटो काट्दा महरलाई कारले ठक्कर दिएको थियो । घाइते महरले हरियो बत्ती बलेकै बेला बाटो काट्दै गर्दा रोकीनु पर्ने कारले ट्राफिक नियमको उलंघन गरी अगाढि बढेर हानेको प्रहरीले जनाएको छ । प्रहरीले घटनाको विस्तृत विवरण दिएको छैन । गाडी चलाउने व्यक्ति ९० बर्षीया महिला भएको बुझिएको छ । लङ आइल्याण्डको एक होटलमा काम गर्दै आएका महर विगत एक बर्षदेखि अमेरिकामा छन । उनका परिवारलाई नेपालदेखि अमेरिका झिकाउन पहल भइरहेको बताइएको छ । महरको उपचार नासाउ युनिभर्सिंटी मेडिकल सेन्टर इष्ट मेडल लङ आइल्याण्डमा भइरहेको छ ।
गम्भिर घाइते महरको उपचारको लागि खोलिएको गो फण्डको लिंक यसप्रकार छ ।

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.gofundme.com%2Ff%2Fan-appeal-to-help-mr-khim-setimahar%3Futm_source%3Dcustomer%26utm_medium%3Dcopy_link%26utm_campaign%3Dp_cp%2520share-sheet%26fbclid%3DIwAR1dzUpGdVbuQ_GuFf2sRenjjAYfFNifG4EyNKknr_CAN2DRjnuXd_FYmrc&h=AT3S9H6o9Zcx1uTuQvSd33-qA1m38DJtaPZ3xMyNY7rKtUGn_rAdrvyCNQkvZ9KocLU7Ez6DFOR0D9j–OrK5-cwDs4xAmJCEnDh1lPaoDtQO0UP0e-YbY_BvNqHqjxYNA-9nJepMMQV

PlutonicTech

तस्विरः राजन गौलीको फेसबुकबाट साभार


२५ आश्विन २०७६, शनिबार ०२:०५ मा प्रकाशित