ट्वान्टी ट्वान्टी क्रिकेटमा  सन्दीप जोरा कम उमेरमा अर्धशतक बनाउने खेलाडी

दूरबिन नेपाल     १७ माघ २०७५, बिहीबार १३:३९    

Anil Baral Real Estate

 

काठमाडाै । युएई बिरूद्दकाे सिरिजमा फेरि अर्का नेपाली क्रिकेटरले विश्व किर्तिमान कायम गरेका छन् । बिहिवार भएकाे ट्वान्टी ट्वान्टी क्रिकेटमा  सन्दीप जोरा कम उमेरमा अर्धशतक बनाउने खेलाडी बनेका छन् । अर्धशतक बनाउने कान्छा खेलाडी बन्ने क्रममा सन्दीपले ४६ बल खेल्दै ५३ रन जाेडेका थिए ।

विश्व क्रिकेटकाे सर्वाेच्च संस्था आईसीसीद्वारा मान्यता प्राप्त  नेपाल र युएई बीचकाे खेलका दिन  सन्दीपकाे उमेर १७ वर्ष १ सय ३ दिनका रहेकाे छ ।

माघ १२ गते युएईसँग भएको दोस्रो एक दिवसीय खेलमा नेपालका रोहित कुमार पौडेलले ५८ बलमा ५५ रन बनाउँदै अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेटमा अर्ध शतक बनाउने सबैभन्दा कम उमेरका युवा खेलाडी बनेका थिए। उनले भारतका प्रसिद्ध ब्याटस् म्यान सचिन तेन्दुलकरको नाममा रहेको रेकर्ड तोडेका थिए।

यस्तै रोहितले एक दिवसीय क्रिकेट तर्फमा कम उमेरमा अर्ध शतक बनाउने पाकिस्तानी खेलाडी शाहिद अफ्रिदीको रेकर्ड पनि तोडेका थिए।


१७ माघ २०७५, बिहीबार १३:३९ मा प्रकाशित