नेपाली चेलीकाे यात्रामा फेरि पनि म्यानमार नै तगाराे , हिराे गाेल्डकाे फाइनलमा नेपाल ३-१ गाेलले पराजित 

दूरबिन नेपाल     ३ फाल्गुन २०७५, शुक्रबार १५:०५    

Anil Baral Real Estate

काठमाडौं । अन्तराष्ट्रि महिला फुटबलकाे उपाधी जित्ने नेपाली राष्ट्रिय टाेलीकाे अभियानमा यस पटक म्यानमार बाधक बनेकाे छ । भारतमा जारी हिराे गाेल्ड कपकाे फाइनलमा नेपाल म्यानमार सँग एकका बिरुद्द तीन गाेलले पराजित हुन पुग्याे । त्यसाे त नेपालकाे तुलनामा म्यानमार निकै नै बलियाे टिम हाे ।

भारत भुवनेश्वरको कालिंगा रंगशालामा  शुक्रवार नेपाली चेलीले म्यानमारलाई पहिलाे हाफ भने एक एक गाेलकाे बराबरीमा राेकेका थिए । नेपालले ३४ औ मिनेटमा गाेल खाएकाे थियाे । तर पहिलाे हाफ सकिनै लाग्दा मञ्जली याेञ्जनले गाेल फर्काउदै खेल एक एक गाेलकाे बराबरीमा ल्याइन ।

दाेस्राे हाफमा नेपालले दुई गाल खान पुग्याे । जसका कारण समुह चरणकाे बदला लिदै इतिहास बनाउन नेपाली टिम चुक्याे । चार टिमले भाग लिएकाे प्रतियाेगिताकाे समुह चरणकाे पहिलाे खेलमा नेपाल म्यानमार सँग नै पराजित भएकाे थियाे । तर दाेस्राे खेलमा भारत र समुहका अन्तिम स्थानमा इरानलाई हराएर नेपाली महिला टिमले फाइनल यात्रा तय गरेकाे हाे । प्रतियाेगितामा सहभागि मध्ये नेपाल फिफा वरियतामा सबै भन्दा कमजाेर टिम हाे ।

फिफा वरियतामा नेपाल एक सय आठ स्थानमा छ भने म्यानमार ४४ औ स्थानमा रहेकाे छ । यस्तै इरान ६० र भारत ६२ स्थानमा रहेका छन । नेपाल आसन्न साफ महिला च्याम्पियनसिपकाे तयारीमा छ । दक्षिण एशियाका महिला राष्ट्रिय टिमकाे सहभागिता हुने च्याम्पियनसिप नेपालमा नै आयाेजना हुदै छ ।

साफ च्याम्पियनसिपकाे तयारीकै लागि नेपालले हिराे गाेल्डकप खेलेकाे हाे । विराटनगरमा हुने साफ च्याम्पियनसीपमा समूह ए मा आयोजक नेपालसँगै बंगलादेश, पाकिस्तान र भुटान छन् भने समूह बीमा भने भारत, माल्दिभ्स र श्रीलंका छन् ।


३ फाल्गुन २०७५, शुक्रबार १५:०५ मा प्रकाशित