चिनियाँ राष्ट्रपति सी चिनफिङ भारतमा

दूरबिन नेपाल     २४ आश्विन २०७६, शुक्रबार ११:५०    

Anil Baral Real Estate

चेन्नाई, २४ असोज – चीनका राष्ट्रपति सी चिनफिङ भारत भ्रमणका सन्दर्भमा शुक्रबार अपराह्न चेन्नाई आइपुग्नुभएको छ । उहाँ भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीसँग दोस्रो अनौपचारिक शिखर बैठकका लागि चेन्नाई आउनुभएको हो ।

 

बैठकका क्रममा दुबै नेताबीच दिर्घकालीन र रणनीतिक महत्व राख्ने द्विपक्षीय सम्बन्धका सबै विषयमा गम्भीर विचारविमर्श हुनेछ । चेन्नाई भारतीय राज्य तमिलनाडुको प्रान्तीय राजधानी हो । तमिलनाडु दक्षिण भारतकै प्रमुख सांस्कृतिक, आर्थिक तथा शैक्षिक केन्द्र पनि हो । राष्ट्रपति सीको चेन्नाईमा भव्य स्वागत गरिएको थियो । भारत भ्रमणपछि चिनियाँ राष्ट्रपति सी चिनफिङले शनिबारदेखि नेपालको दुई दिने भ्रमण गर्नु हुनेछ ।

(रासस-सिन्ह्वा)

फोटो :  भारतीय प्रम मोदीको फेसबुक पेजबाट 
––


२४ आश्विन २०७६, शुक्रबार ११:५० मा प्रकाशित